ЦСКА

Изпусната дузпа и нов късен гол, но този път ЦСКА-София не успя срещу 10 "моряци" (видео+галерия)

12 септември 2020 | 20:47 - Обновена
Черно море и ЦСКА-София завършиха 1:1 в драматичен мач от петия кръг на efbet Лига във Варна. Матиас Курьор откри резултата в 36-ата минута, а в 48-ата Бусато спаси дузпа на Васил Панайотов.

В 62-ата минута домакините останаха с 10 човека след втори жълт картон на капитана Даниел Димов, който изрита Жеферсон при безобидна ситуация в половината на гостите. Това се отрази на играта на моряците и червените натиснаха своя противник, но рядко стигаха до по-сериозни положения.

Все пак в 88-ата минута резервата Томи Юрич изравни, като това бе поредно късно попадение за ЦСКА-София през сезона след тези срещу Ботев (Пловдив), Сиренс и Славия, отбелязани в 90-ата минута.

Футболистите на Стамен Белчев имаха шанс дори да спечелят срещата в заключителните секунди на даденото от рефера 7-минутно продължение, когато Антов стреля великолепно с глава след центриране от корнер, но топката профуча покрай левия страничен стълб.

В състава на гостите имаше няколко сериозни липси. Извън групата останаха болните Петър Занев и Ахмед Ахмедов, а също така и десният бек Иван Турицов, който не е възстановен от травма.

Наставникът на моряците Илиан Илиев не можеше да разчита на наказания Родриго.

Домакините започнаха по-активно срещата, но първият удар отиде в сметката на ЦСКА-София. В 11-ата минута Гълъбов засече с глава центриране от корнер, но стреля над напречната греда.

В 22-ата минута дойде най-интересното положение до този момент. Йомов центрира отдясно към Белтраме, италианецът стреля опасно с глава, а Георгиев изби. Соу чукна топката с ръка при опит за добавка, тя отиде в краката на Янчев, който я прати в собствената си врата. Реферът Станислав Тодоров реши да отмени попадението заради това, че топката се чукна в ръката на Соу.

Така се стигна до 36-ата минута, в която Черно море реализира с първия си точен удар. Панайотов центрира отляво към Курьор, нападателят, който беше с гръб към вратата и блокиран от много по-високия Матей, чукна топката с глава, която след парабола влетя в мрежата на Бусато.

Малко след попадението моряците организираха атака отдясно, която завърши с пас към Иса. Таранът обаче не успя да овладее добре топката и Бусато улови.

В 45-ата минута гостите осъществиха атака през центъра, която завърши с далечен изстрел на Белтраме, който излезе в аут.

Три минути след почивката Черно море пропусна отлична възможност за втори гол. Тогава Иса се озова на стрелкова позиция, но Бусато изби опасния му удар. Топката отиде в краката на Гълъбов, който се засуети, Курьор го изпревари и защитникът фаулира нападателя на варненци в собственото си наказателно поле пред празната врата, а Тодоров посочи бялата точка. Панайотов се нагърби с изпълнението на дузпата, но шутира много слабо и Бусато спаси.

Червените отговориха с удар на Белтраме, който засече с глава центриране на Мазику отляво, но топката излезе покрай дясната греда.

В 62-ата минута моряците останаха с 10 човека след втори жълт и респективно червен картон на Даниел Димов. Защитникът си го изкара по доста нелеп начин, извършвайки груб фаул при безобидна ситуация в половината на гостите, в която бе очевадно, че не може да играе с топката.

Секунди след това срещата бе прекратена за 3-4 минути заради димка. В 80-ата минута Матей овладя центриране от корнер и стреля силно, но и много неточно от 14-15 метра.

В 83-ата минута Тиаго сбърка пас към Антов, Панайотов овладя и преодоля младия централен бранител на червените, който го фаулира. Курьор стреля опасно от прекия свободен удар, но Бусато демонстрира отличен рефлекс и изби топката, която отиваше в горния десен ъгъл.

Червените стигнаха до изравнителен гол в 88-ата минута. Тогава Матей свали към резервата Юрич, който от два метра с глава простреля Георгиев.

В 92-ата минута Кери осъществи много добър пробив отляво и центрира успоредно на голлинията, но Соу и Матей се разминаха на метър пред празната врата.

Последната голова възможност дойде в заключителните секунди на даденото от рефера 7-минутно продължение. Тогава Антов отправи опасен удар с глава след центриране от корнер, който профуча покрай лявата греда.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦСКА-СОФИЯ 1:1

1:0
Матиас Курьор 36
1:1 Томи Юрич 88

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георгиев, 6. Попов, 27. Димов, 8. Янчев, 71. Панайотов, 2. Панов, 29. Касми, 10. Илиев, 70. Велев, 19. Курьор, 9. Иса

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 28. Гълъбов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 7. Енрике, 10. Белтраме, 30. Йомов, 22. Соу

Георги Георгиевжълт картон Георги Георгиев
88' Томи Юрич  Томи Юричгол
Исмаил Исажълт картон Исмаил Иса  86'
85' Амос Юга  Амос Югаизлиза
Тонислав Йорданов  Тонислав Йордановвлиза
Георги Йомов  Георги Йомовизлиза
Греъм Кери  Греъм Керивлиза
82' Валентин Антов  Валентин Антовжълт картон
67' Жеферсон  Жеферсонизлиза
Тиаго Родригес  Тиаго Родригесвлиза
Стефано Белтраме  Стефано Белтрамеизлиза
Томи Юрич  Томи Юричвлиза
Файсел Касмиизлиза Файсел Касми  65'
Мирослав Енчеввлиза Мирослав Енчев
Даниел Димовчервен картон Даниел Димов  63'
57' Енрике Рафаел  Енрике Рафаелизлиза
Жул Кейта  Жул Кейтавлиза
Даниел Димовжълт картон Даниел Димов  49'
47' Пламен Гълъбов  Пламен Гълъбовжълт картон
Матиас Курьоргол Матиас Курьор  36'
33' Жеферсон  Жеферсонжълт картон