Аршинкова и Топалова отпаднаха на полуфиналите във Варна

Държавната шампионка за последните три сезона Петя Аршинкова и Гергана Топалова отпаднаха на полуфиналите на сингъл на международния турнир по тенис за жени на ITF на червени кортове във Варна с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 2 Аршинкова загуби от четвъртата в схемата Малене Хелго (Норвегия) с 2:6, 5:7 за близо два часа игра. Хелго поведе с 5:0 по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част направи решаващ пробив в 12-ия гейм, с който затвори мача.

Номер 3 Топалова отстъпи пред швейцарката Себастиана Скилипоти с 6:0, 4:6, 1:6 за 92 минути. Българката започна повече от убедително и спечели първите девет гейма в мача. Във втората част обаче тя пропиля аванс от 4:1 и загуби с 4:6. В третия сет швейцарката доминираше изцяло и даде само гейм на Топалова.

Двете българки заработиха по 4 точки за световната ранглиста и по 734 долара. На двойки в изцяло румънски финал водачките в схемата Кристина Дину и Йоана Лоредана Роска победиха съонародничките си и втопри поставени Оана Гаврила и Андреа Амалия Роска с 6:4, 3:6, 10-7 за 91 минути.