Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Херта е аут от Купата на Германия след луд мач с 9 гола

Херта (Берлин) стана първият елитен тим, който отпада от турнира за Купата на Германия. Столичани загубиха с 4:5 в сблъсъка с Айнтрахт (Брауншвайг) от 1-ия кръг на надпреварата. Двата тима направиха запомнящ се сблъсък с девет гола. Домакините обаче през цялото време имаха инициативата и заслужено продължават напред.

Айнтрахт поведе с два гола в началните минути. Кобилянски откри резултата във 2-ата минута, а автогол на Метелщад направи резултата 2:0.
Херта обаче бързо възстанови равенството чрез Лукебакио в 23-ата и Матеус Куня в 29-ата минута.

Кобилянски отново изведе домакините напред в 44-ата минута, но Пекарик вкара за 3:3 в 65-ата.

Кобилянски оформи своя хеттрик в 67-ата минута, а след това в 73-ата Абдулахи направи резултата 5:3. Крайното 5:4 оформи Лукебакио в 83-ата минута.

В другия мач от турнира тази вечер до изненада не се стигна. Майнц 05 успя да елиминира Хавелсе след категоричен успех с 5:1 като гост.