Гергана Стамболиева с титлата в многобоя на държавното първенство в категория "Б"

Гергана Стамболиева от клуб Олимпия (Бургас) спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика, категория "Б", което се провежда в столичната зала "София". Състезанието започна веднага след като приключи надпреварата в категория "А".

Клуб Олимпия (Бургас) е победител в отборната надпревара.

В многобоя гимнастичките играха по две съчетания. Гергана Стамболиева събра сбор от 27.150 точки и завоюва златното отличие. Сребърният медал беше спечелен от Маглен Бурназка от Велбъжд Кюстендил с 24.650 точки, а трета се нареди Елизабет Шопова от Велбъжд с 23.025 точки.

В първата шестица са Селин Мехмед от Олимпия (Бургас), Моника Гикова (Левски Триадица) и Кристина Попова (Розова долина, Казанлък).
В многобоя участваха 39 гимнастички.

Шампион в отборната надпревара при жените е клуб Олимпия (Бургас) със сбор от 49.675 точки. В класирането следват първият отбор на Велбъжд (Кюстендил) и Тракия (Пловдив).

В отборното състезание участваха 14 клуба.
Във финалите на отделните уреди шампионка на бухалки стана Гергана Стамболиева, следвана от Йоанна Цонева (Тракия, Пловдив) и Маглен Бурназка, а на лента призовата тройка е Маглен Бурназка, Гергана Стамболиева и Елизабет Шопова.

Утре състезанието в "Б" категория продължава с надпреварата при девойки младша възраст до 10 години - въже и без уред.