Може ли някой да спре София Блус?

СНИМКА: ЙОРДАН МИХАЙЛОВ

Това е единственият въпрос ден преди началото на плейофите за титлата в Българската бейзболна лига (ББЛ). Носителите на шампионски требъл от последните две години влизат като абсолютен фаворит във Финалната четворка, намирайки се в серия от 20 поредни победи на родна сцена, започнала още през 2019 г.

В редовния сезон на първенството през 2020 г. София Блус спечели всичките си 12 мача и на 1/2-финалите ще се изправи срещу четвъртия от първата фаза Академици (София) (5-7). За другото място в големия финал ще спорят вторият в подреждането Бизони (Благоевград) (10-2) и третият Атлетик (София) (8-4).

Сериите във формат "2 от 3" започват в събота (12 септември) с домакинско предимство за "блусарите" и "бизоните" на ст. "Диана" в София и на ст. "Портър Фийлд" в Благоевград. Ответните мачове са в неделя (13 септември) в столицата – съответно на "Октомври" и "Диана". При необходимост от трета среща, претендентите за титлата ще бъдат излъчени другата събота (19 септември).

Паралелно с 1/2-финалите и по същия регламент ще се проведе серия за 5-о място между завършилите пети и шести в редовния сезон Койоти (Дупница) (4-8) и Юнак (София) (2-10). Извън плейофите остава единствено последният в лигата НСА-Лъвове (София) (1-11), който автоматично заема 7-о място в крайното класиране.

От спортно-техническата комисия (СТК) към федерацията по бейзбол и софтбол (БФБС) насрочиха и дата за финала в турнира за Купа "София". Тазгодишният победител в градската надпревара ще бъде определен другата неделя (20 септември) в мач между носителя на трофея Блус и Академици на ст. "Октомври" в Студентски град.