След куп пропуски Марек отпадна за Купата на България

Марек отпадна от турнира за Купата на България след загуба на свой терен с 0:1 от Оборище (Панагюрище). Дупничани тотално доминираха през всичките 90 минути на стадион "Бончук", но така и не намериха път към вратата на противника. Головите положения пред вратаря на гостите Хуго Гумиеро заваляха още от първата минута.

Поне пет чисти ситуации за гол бяха създадени от Чечев, Дж. Николов и Панталеев, но топката не пожела да влезе в мрежата. В 15-ата минута и гредата помогна на Гумиеро след удар с глава на Панталеев. Така при единствената си сносна атака за целия двубой в 44-ата минута Даниел Васев стреля от воле и отбеляза красив гол за 1:0.

След почивката картината на терена не се промени, като Марек нападаше, а Оборище се бранеше. Всяка атака на дупничани завършваше с удар към вратата на Гумиеро, но или вратарят отразяваше, или топката излизаше в аут. В добавеното време и стражът на домакините Евгени Спасов се включи при корнер, дори стреля с глава, но встрани от рамката на бразилския си колега.