Томова загуби от Бушар на клея в Истанбул

Виктория Томова загуби от бившата №5 в света Южени Бушар с 2:6, 4:6 в първия кръг на турнира от календара на WTA на клей в Истанбул с награден фонд 202 250 долара. Мачът продължи 1 час и 34 минути, като Томова реализира 3 пробива в двубоя от 9 възможности, но загуби 6 пъти подаването си. Това бе първа среща между двете.

Бившата финалистка на "Уимбълдън" започна ударно мача и след два поредни пробива поведе с 3:0 в пъривя сет. Томова върна единия брейк, но канадката все пак поведе с 5:1 в резултата и с 6:2 затвори частта. Във втория сет софиянката оказа по-сериозна съпротива на канадската си съперничка.
Частта започна с размяна на пробиви, а при 2:2 Бушар отново реализира брейк. Вики го върна веднага, но отново загуби подаването си и Бушар излезе напред - 4:3. Канадката затвърди пробива за 5:3, след което двете си размениха по още един гейм и преминалата през квалификациите Бушар се класира за втория кръг.
Припомняме, че Томова взе участие на продължаващия в момента турнир от "Големия шлем" US Open, но още в първия кръг загуби от талантливата млада американка Аманда Анисимова.