Биляна Везирска спечели титлата в многобоя при жените на Държавното, категория А

Биляна Везирска от клуб Левски Триадица спечели титлата в многобоя при жените на държавното първенство по художествена гимнастика, категория А, което се провежда в зала "София". Тя събра сбор от 65.125 точки.

Сребърният медал завоюва Илияна Вълкова от Нюанс НСА, с 63.400 точки, а трета се нареди Сибила Кърпачева от Левски с 62.566 точки.

Топ осем в многобоя допълват Савина Илиева (ЦСКА), Ивет Минковска (Левски Триадица), Мелани Славова (Левски плюс), Снежана Колева (Тракия, Пловдив) и Емили Стоянова (Левски плюс).

В надпреварата участваха 30-е най-добри гимнастички от квалификацията, на която се играха два задължителни уреда - обръч и топа. Днес първите 30 изиграха и своите композиции с бухалки и лента.

Победителките бяха наградени от президента на БФХГ Илиана Раева.

Биляна Везирска стана шампионка във финалите на обръч и топка, на бухалки първа е Сибила Кърпачева, а на лента триумфира Ивет Минковска.

Състезанието продължава днес с надпреварата при девойки младша възраст.