Дешан: По-добре да ни е трудно сега, отколкото на европейското

Франция удари Хърватия в повторението на финала от Мондиал 2018 (видео)

Селекционерът на Франция Дидие Дешан защити избора си на системата 3-5-2 след успеха с 4:2 над Хърватия в двубой от Лига А на турнира Лигата на нациите. Срещата беше повторение на финала на Мондиал 2018, когато "петлите" победиха със същия резултат.

"Беше трудно през първите 30 минути, когато още не бяхме в ритъм. Хърватите бяха много агресивни, защото искаха да се реваншират след загубата с 1:4 от Португалия. Да не забравяме, че те са много добри играчи. Губехме дуелите, допускахме грешки. След 30 минута усетихме, че енергията им спада и взехме инициативата. Казах на играчите, че да излезем на почивката при 2:1 е похвално.

Затова след паузата бяхме по-постоянни. Системата е далеч от перфектна, трябва да опитаме. След тези два мача не мога да кажа нито дали остава, нито дали преминаваме на друга. Сега в тези мачове е моментът да опитваме. По-добре да изпитваме трудности сега, отколкото на европейското", коментира Дешан.