Дания и Англия показаха непривлекателното лице на Лигата на нациите (видео)

Дания и Англия изиграха изключително безличен мач на "Паркен" и логично завършиха 0:0 в двубой от Група 2 на Лига "А". Двата отбора не демонстрираха нито идеи, нито особена мотивация, създавайки само 2-3 половинчати възможности за гол. Англия вече има четири точки, с които остава на второ място в групата след отбора на Белгия. За "червения динамит" пък това бе първа точка в турнира. Домакините все пак търсеха повече успеха, а "трите лъва" успяха да отправят само един точен удар за 90 минути, макар че в добавеното време имаха голяма възможност да отмъкнат победата.

Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт направи три промени в своя състав. Трент Александър-Арнолд замени наказания Кайл Уокър. Калвин Филипс и Конър Коуди, които дебютираха за Англия, влязоха на местата на Фил Фодън и Джаймс Уорд-Праус.
Симон Кяер остана на скамейката за началото. Вместо него стартира Йоргенсен. С капитанската лента бе Каспер Шмайхел. Мартин Брейтуейт, Юсуф Поулсен и Каспер Долберг действаха в атака за домакините, а зад бяха Кристиан Ериксен, Томас Дилейни и Кристиан Ноергор.
Двата тима не показаха особено стойностен футбол преди почивката, но със сигурност домакините бяха отборът, който създаде по-интересните ситуации. Джордан Пикфорд спаси англичаните в 37-ата минута, когато отрази силен удар Долберг. Брейтуайт също имаше една добра ситуация, но неговият изстрел премина встрани. Селекцията на Гарет Саутгейт така и не успя да нанесе нито един точен изстрел през първото полувреме, а креативността на практика отсъстваше - нещо, което се видя още в двубоя с Исландия.
В 60-ата минута Кейн се озова очи в очи с Шмайхел и стреля отблизо, но стражът на Лестър изби. Нападателят на Тотнъм обаче така или иначе бе в положение на засада.
Саутгейт замени Санчо с Мейсън Маунт и промени схемата на игра.
20-ина минути преди края "трите лъва" създадоха първата реална опасност пред вратата на датчаните. Кейн засече с глава на далечната греда центриране на Трипиър, но топката премина над напречната греда.
Малко след това Стърлинг нанесе и първият точен изстрел в актива на англичаните, но той не бе никакъв проблем за Шмайхел.
В 81-вата минута Поулсен свали добре с глава към Ериксен, който получи възможността да стреля от десетина метра, но изправи топката над вратата, пропускайки страхотен шанс.
Джак Грийлиш замени Филипс, което за миг даде известен импулс на гостите, но нищо повече. В края дебют за Англия направи Мейтланд-Найлс.
В добавеното време Шмайхел излезе много лошо, Кейн премина покрай него и насочи топката към вратата, но Йоргенсен изчисти пред голлинията.