Италия отново огорчи "лалетата" (видео)

Италия спази традицията и спечели с 1:0 гостуването си на Нидерландия. Отборът на Роберто Манчини имаше предимство в по-голяма част от срещата и стигна до заслужен успех. Единственото попадение реализира Николо Барела в самия край на първото полувреме. Тогава той завърши великолепна комбинация на гостите.

Този успех изкачи "адзурите" на първо място в група 1 на Лига А на Лигата на нациите с актив от 4 точки. Италия записа 11-та победа над Нидерландия от 22 мача.

Въпреки промените, които Манчини бе направил, Италия стоеше много организирано. Гостите определено имаха предимство в началото, а пресата им притесняваше съперника. Те стигнаха и до няколко добри ситуации пред вратата на Силесен.
Спинацола създаваше проблеми по лявото крило. Един от пробивите му в 17-ата минута завърши с отлично центриране. Дзаниоло пробва удар от въздуха, но топката мина над вратата. Младият талант на Рома направи няколко грешки в началото, но постепенно намери ритъма си.
Малко по-късно защитата на домакините изпусна Имобиле, който имаше защитник пред него, но стреля от добра позиция. Носителят на "Златната обувка" за миналия сезон обаче не бе достатъчно точен.
След половин час игра Нидерландия имаше добър период за няколко минути. Най-доброто положение, до което стигна бе слаб удар на Вайналдум, който не затрудни Донарума.
Италианците доста по-често стигаха до вратата на съперника. Инсиние пробва удар, но и той не успя да уцели вратата. След поредния си пробив Спинацола също опита да стреля, но топката мина над горната греда.
Малко преди почивката Николо Дзаниоло трябваше да напусне терена поради травма. 21-годишният футболист, който сравнително скоро се възстанови от тежка контузия в коляното, бе заменен от Мойс Кийн.
В самия край на първото полувреме Николо Барела откри резултата. Халфът на Интер завърши прекрасна комбинация, минала през половината отбор на Италия и "адзурите" заслужено поведоха. Барела засече центриране на Имобиле и с глава заби топката в мрежата.
След почивката "лалетата" малко по-добриха играта си, но не достатъчно, за да имат контрол върху срещата. Гостите продължаваха да бъдат по-опасният отбор. Поредната комбинация между Инсиние и Имобиле, които демонстрираха отлично взаимодействие помежду си, завърши с удар на играча на Наполи, но Силесен се намеси отлично.
Домакините отговориха с най-доброто си положение. Бърза атака завърши с подаване към Ван де Беек, който стреля силно от прекрасна позиция. Донарума успя да докосне топката и тя мина над вратата. Последва един от редките периоди, в които Нидерландия имаше предимство. Бергвайн се появи в игра и освежи нападението на "оранжевите".
Малко по късно тимът на Манчини създаде нови две положения, но удари на Имобиле и Кийн не намериха целта. Тимът на Лодевегес се изнеде по-напред в търсене на изравняване. Това отвори пространства за атаките на гостите. В тези минути обаче играта бе накъсана и двата отбора не стигаха до опасни ситуации.
Към края Нидерландия успя да натисне, а съперникът им се опитваше да запази преднината си. При някои от играчите на гостите се усещаше умора. Натискът на домакините доведе до няколко разбърквания в наказателното поле и удар от воле на Депай минал встрани от вратата. При една контраатака Мойс Кийн можеше да отбележи втори гол за Италия, но стреля неточно.
НИДЕРЛАНДИЯ - ИТАЛИЯ 0:1
0:1 - Барела (45+1)