Емилия Димитрова и Христина Русева на 1/4-финали за Купата на Турция

Националките Емилия Димитрова и Христина Вучкова и техният ПТТ Спор (Анкара) се класираха на четвъртфинали в турнира за Купата на Турция. Волейболистките на Мехмет Бедестенлиоолу надиграха категорично Илбанк (Анкара) с 3:0 (25:14, 25:22, 35:33) в последния мач от група А на надпреварата, изигран в зала "Башкент" в столицата на южната ни съседка. Последният трети гейм продължи цели 44 минути.

Така ПТТ е втори в таблицата с 3 точки (1 победа, 2 загуби), колкото имат и третия и четвъртия в класирането - Нилюфер Беледийе и Илбанк (с по-лошо геймово съотношение). Първи е Вакъфбанк с 9 точки (3 победи)

За четвъртфиналната фаза на турнира се класират първите два отбора от всяка група.

Емилия Димитрова отново бе над всички, като се отчете с

26 точки (1 ас, 1 блокада)

. Христина Вучкова добави

13 точки (1 ас, 4 блокади)

. За съперника Биргюл Гюлер приключи с

12 точки (2 аса, 1 блокада)

. За четвъртфиналите се класираха и Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул), Кузейбору, Галатасарай ХДИ Сигорта, Чан Генчлик Кале, Фенербахче Опет и THY (Истанбул).