Германия отново не победи в Лигата на нациите (видео)

Отборът на Германия отново не постигна победа в турнира Лигата на нациите. След 1:1 у дома срещу Испания, тази вечер Бундестима записа същия резултат при гостуването на Швейцария в Базел в двубой от Лига А, група 4.

Голът за Бундестима отбеляза Илкай Гюндоган в 14-ата минута. Равенството беше възстановено в 58-ата минута от Силван Видмер.

Двубоят започна равностойно, като в определен момент швейцарците взеха инициативата. Така се стигна до 14-ата минута, когато след хубава атака германският тим откри резултата. В ролята на голмайстор се изяви Илкан Гюндоган. Последваха нови силни минути за германците. В 17-ата минута Антонио Рюдигер беше оставен непокрит ри изпълнение на ъглов удар и успя да стреля, но доста неточно.Швейцарците се активизираха и скоро стигнаха до удар в очертанията на вратата чрез Лоренс Бенито, но Бернд Лено улови. В 26-ата минута нова добра намеса на Лено предотврати гол във вратата на Германия, след като отбраната допусна Ренато Щефен да се озове очи в очи с него.
Отговорът на Бундестима не закъсня. Тимо Вернер успя с един пас да преодолее отбраната на Швейцария, като намери свой съотборник на удобна позиция, но страничният рефер вдигна засада на Сане. В 36-ата минута Тимо Вернер пропусна да удвои аванса на Бундестима, след като получи топката от Робин Госенс. В 43-ата минута Ренато Щефен изведе Харис Сеферович зад отбраната, нападателят успя да стреля, но топката срещна левия страничен стълб и излезе в аут.
В последната минута на редовното време пред Германия се откри възможност, но Сане се засуети с топката и от атаката не последва нищо.
Втората част започна с много динмична игра. Гостите стигнаха първи до възможност за попадение в 53-ата минута. След бърза атака през центъра Сане намери Юлиан Дракслер, чийто удар обаче беше изчистен в ъглов удар. Пет минути по-късно домакините успяха да изравнят. Емболо подаде отлично към Силван Видмер, който направи безпомощен Лено.
Темпото значително спадна след изравнителния гол. Едва в 85-ата минута се стигна до голова възможност след удар на Гранит Джака, но Лено изби в корнер. Малко по-късно и Рубен Варгас имаше шанс да донесе пълния обрат за швейцарците. В крайна сметка обаче резултатът се запази и така домакините спечелиха първата си точка.

Швейцария - Германия 1:1

0:1 - Гюндоган 14
1:1 - Видмер 58
Швейцария: Зомер, Видмер, Елведи, Аканджи, Родригес, Бенито, Емболо, Соу, Джака, Щефен, Сеферович.
Германия: Лено, Рюдигер, Зюле, Гинтер, Госенс, Кроос, Гюндоган, Керер, Вернер, Дракслер, Сане.