Вихър (Славяново) излъга Спартак в дербито на Плевен

Вихър победи в Славяново с 1:0 Спартак в дербито на Плевен и се затвърди на първото място в класирането на Северозападната Трета лига. Двубоят бе от петия кръг на първенството.

Единственото попадение реализира Станислав Иванов с глава след центриране от корнер в средата на първото полувреме. По идентичен начин пропусна да се разпише и капитана на домакините Константин Генков. След удар на Цветан Петров пък топката облиза гредата от външната й страна.

За Спартак най-добрата възможност пропиля Ивайло Иванов. Спартаковци бяха по-дейни след почивката, когато съперникът им заложи на по-затворената игра. Центриранията и суматохите обаче не доведоха до нищо съществено. Най-спорният момент беше в 83-ата минута, когато спартаковци поискаха дузпа за нарушение срещу Айвън Ангелов, но реферът Петър Кузев остана безмълвен.

Стартови състави:

Вихър: 12. Теодор Тодоров, 17. Станислав Иванов, 18. Жюлиен Бенков, 6. Любомир Борисов, 3. Тони Паликрушев, 5. Светлин Златарев, 8. Цветан Петров, 10. Йоан Петков, 7. Милен Тодоров, 11. Константин Генков (капитан), 20. Иван Иванов.
Треньор – Николай Боянов

Спартак: 30. Борислав Начев, 23. Петър Ванков, 5. Иво Върбанов, 3. Лъчезар Ковачев, 6. Борислав Иванов, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 17. Айвън Ангелов, 18. Иво Иванов, 21. Валентино Макавеев, 31. Андриян Димитров, 7. Ивайло Иванов.