Рединг прекъсна перфектната серия на Рей в суперпол състезанията в WSBK

Пилотът на Скот Рединг (Ducati) прекъсна перфектната серия на Джонатан Рей (Kawasaki) в суперпол състезанията от Световния супербайк шампионат (WSBK) от началото на сезона.

До днешния старт на „Моторланд Арагон“ петкратния световен шампион бе лидер във всяка една обиколка от проведените до момента четири спринтови надпревари, но тази му серия бе прекъсната в днешния ден, след като той не бе лидер в нито една от десетте обиколки.

Петкратния шампион все пак отново направи великолепно потегляне от своя пол-позишън и поведе след първия завой, но още в 15-та крива бе изпреварен от Рединг, който не остави шанс на Рей за контраатака. По този начин шампиона в Британския супербайк шампионат за миналата година си осигури победата и старт от първата позиция в днешната втора дълга надпревара. Втори в нея ще потегли Рей, който нямаше проблеми срещу вчерашния победител Михаел Рубен Риналди (GoEleven Ducati).

На втора редица по-късно днес ще се наредят Алвара Баутиста (Honda), Чаз Дейвис (Ducati) и Алекс Лоус (Kawasaki), докато на трета местата ще бъдат заети от Топрак Разгатьоглу (Yamaha), Леон Хаслам (Honda) и Том Сайкс (BMW).

В генералното класиране лидер преди днешния втори дълъг старт продължава да е Рей, който има актив от 218 точки и води с 27 пред Рединг, докато трети със 141 пункта е Дейвис.

Втората основна надпревара от втория пореден състезателен уикенд на „Моторланд Арагон“ стартира в 15:00 часа българско време.