Драма в Нови пазар: Дунав с изненадваща загуба след много греди и два червени картона

Футболистите на Ботев (Нови пазар) постигнаха първата си победа от началото на първенството в Трета лига – Североизточна аматьорска група. В отложен мач от първи кръг възпитаниците на треньора Тодор Бекяров се наложиха с минималното 1:0 над Дунав (Русе).

Двубоят се игра на градския стадион в Нови пазар пред около 500 зрители, една четвърт от които бяха привърженици на отбора гост. Хубавото слънчево време за началото на месец септември беше още една предпоставка за хубав, бърз и динамичен мач.

Още в началото новопазарци скочиха здраво в двубоя и първите им атаки към вратата на Винченцо Ангелов доведоха до ранен гол. В 5-та мин. Митко Митков след извеждащ пас на Михаил Паскалев изскочи зад младите защитници на Дунав (Русе) и останал очи в очи с вратаря на гостите не пропусна за 1:0.

Последваха нови атаки на Ботев (Нови пазар) и непростим пропуск на капитана Йордан Миленов в 17-та мин. Все пак насочената с глава топка срещна напречната греда. С напредването на времето младите русенци се поокопитиха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на домакините. Атаките им се осъществяваха главно от Джан Хасан, Симеон Дочев, Костадин Митев и Атанас Стамболов, които бяха често захранвани с капитана Диян Димов.

Дунав (Русе) създаде първото си по-опасно положение в 25-та мин. след шут на Симеон Дочев. Въпреки трайното им настаняване в половината на Ботев (Нови пазар) младите русенци така и не намериха правилният път за превземане вратата на Добромир Дочков.

През втората част двата отбора заиграха в централната част на терена, като често търсиха възможност за бързи и ненадейни контраатаки. Още в началото Христо Александров "открадна" от защитата на Дунав топката, но не намери очертанията на вратата. В тази част на двубоя напречните греди помогнаха по два пъти на двамата вратари. В 70-та мин. Георги Щерев отново удари гредата на гостите, топката попадна в краката на Михаил Паскалев, който от 7-8 метра не намери опразнената врата.

В 78-та мин. Христо Александров при спряна игра блъсна защитника Мартин Иванов (Дунав) в словесна закачка. Реферът на мача Мартин Великов от Варна – с точно, компетентно и безпристрастно съдийство веднага показа червения цвят на картона на централния нападател на Ботев (Нови пазар) – Христо Александров, а защитника на Дунав - Мартин Иванов, отнесе жълт картон.

Десетина минути след това Мартин Иванов за втори жълт картон – за груба игра срещу Митко Митков също беше изгонен от игра. В добавеното от съдията време двата отбора имаха нови шансове за промяна на резултата, но поредните пропуски на нападателите оставиха резултата непроменен – 1:0.

В следващия кръг Ботев (Нови пазар) гостува в събота на Доростол (Силистра). В неделя Дунав (Русе) ще гостува на Кубрат 2016 (Кубрат).