Завършиха квалификациите от третия кръг на Републиканското по мотокрос

Завършиха квалификациите и първите маншове в класовете МХ и МХ S от програмата на 3-ия кръг на Републиканския шампионат по мотокрос в Кортен (Община Нова Загора). Отлично подготвеното чисто ново трасе и прилежащите съоръжения веднага направиха повече от приятно впечатление на мотоциклетната публика и състезателите.

С най-бързи времена от квалификациите завършиха :

МХ 50сс – Никола Мутафчиев (СК Панчо рейсинг тим, KTM) – 1:19.649 (най-малките състезатели карат по съкратена част от трасето съобразена с техните години и възможности)

МХ 65сс – Венцислав Тошев (СК Мото спорт Варна, KTM) – 1:53.960

МХ 85 сс – Християн Георгиев (СК Мото спорт Варна, KMT) -1:44.915

МХ 2 – Жулиан Георгиев (СК Киппен МХ Рейсинг тим, Kawasaki) – 1:36.643

МХ 1 – Майкъл Иванов ( МСК НСА Моторспорт, KTM) – 1:37.536

В клас МХ победата в първия манш спечели Григор Царев (Джи Ар Си Моторспорт 2020, KTM), който финишира с аванс от близо минута пред Юлиан Райчев (СК Панчо рейсинг тим, Kawasaki) и третия Людмил Александров (МСК М6 Ямаха Рейсинг тим, Yamaha). Още един състезателен манш видя публиката в клас МХ S (пилоти навършили 45 годишна възраст). Той беше спечелен от Васил Стоянов (СК Киппен МХ Рейсинг тим, Honda), който успя да изпревари в края на последната обиколка лидера на колоната от старта Калчо Димов (МСК Диана Рейсинг, Kawasaki). На третата позиция завърши Николай Манчев ( СМК Пловдив мотор спорт, Yamaha).

Утре от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При Киппен 2020, а след него са всички състезателни маншове.