Ливърпул с грандиозен обрат срещу Блекпул (видео)

Отборът на Ливърпул записа разгромна победа със 7:2 над третодивизионния Блекпул в третата си лятна контрола, която се изигра на “Анфийлд”.

“Мандарините” изненадващо поведоха в резултата с два гола, дело на Си Джей Хамилтън и Джери Йейтс от дузпа, съответно в 15-ата и 33-ата минути. В 42-ата Жоел Матип върна едно попадение за мърсисайдци. През втората част те показаха значително по-добра игра и отбелязаха цели шест попадения с шестима различни реализатори. С голове се изредиха Садио Мане (50’), Роберто Фирмино (54’), Харви Елиът (67’), Такуми Минамино (69’), Дивок Ориги (85’) и Сеп ван ден Берг (88’).

Това беше последната проверка за Ливърпул преди домакинството на Лийдс, с което отборът открива кампанията си в Премиър лийг след седмица.