Риналди с първа победа в Световния супербайк шампионат

Михаел Рубен Риналди завоюва своята първа победа в Световния супербайк шампионат (WSBK), след като триумфира в първото състезание от втория пореден състезателен уикенд на испанската писта „Моторланд Арагон“.

Пилотът на частното Ducati на GoEleven потегли от втора позиция на стартовата решетка зад петкратния световен шампионат Джонатан Рей (Kawasaki), но още до преди първия завой изгуби една позиция спрямо потеглилия трети Скот Рединг (Ducati). Все пак италианецът си върна позицията спрямо Рединг още в петия завой на състезанието, а в дългия последен завой изпревари и Рей, с което пое водачеството. За двете маневри на Ринадли спомогна и меката задна гума, на която той бе заложил, което също така му позволи и да отвори преднина от близо шест секунди спрямо Рей още до средата на 18-обиколковата надпревара, която и задържа до финала. Така Риналди не само спечели първата победа за себе си и своя отбор, а и своя първи подиум в WSBK.

Втори на финала остана Рей, който в последните турове върна газта тъй като неговият основен конкурент за титлата Рединг падна на петия завой в осмата обиколка. Не завършването на Рединг позволи на Рей да отвори преднина от 30 точки пред пилота на Ducati в генералното класиране, докато трети с пасив от 73 пункта спрямо Рей е съотборникът на Рединг, Чаз Дейвис, който днес завърши трети.

В утрешния ден отново на „Моторланд Арагон“ ще се проведат нови две състезания, като първото от тях ще е 10-обиколковия спринт, който ще определи стартовата решетка за второто основно състезание. Спринтът е с начален час 12:00 българско време, докато втората дълга надпревара стартира три часа по-късно.