Босна и Херцеговина прекъсна впечатляващата победна серия на Италия (видео)

Отборите на Италия и Босна и Херцеговина завършиха наравно 1:1 на “Артемио Франки” в първия им мач от група 1 на дивизия “А” от Лигата на нациите. Така “Скуадра Адзура” записа първо равенство след 11 поредни победи, но остава без загуба в последните си 15 мача.

След превес на Италия през първото полувреме и началото на второто, балканците изненадващо поведоха в 57-ата минута благодарение на Един Джеко след центриране от корнер. Само 10 минути по-късно обаче Стефано Сенси изравни с шут по земя, който рикошира и влезе в противниковата мрежа. Резултатът можеше да е и по-различен, тъй като и двата отбора нацелиха по една греда в рамките на няколко минути. Армин Ходжич беше спрян по този начин в 53-ата, а в 55-ата Лоренцо Инсиние нямаше късмета да се разпише.

Двата тима играха един срещу друг и в последните евроквалфикации, като “адзурите” победиха първо с 2:1 като домакини, а след това и с 3:0 като гости. Днес обаче те не успяха да надделеят още веднъж над този съперник.