"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Мартин Минчев вкара в дебюта си за Спарта (видео + галерия)

Българският нападател на Спарта (Прага) Мартин Минчев се разписа още в първия си мач за тима. Юношата на Черно море направи неофициален дебют в контролата срещу Бохемианс (Прага), загубена с 1:2. Той откри резултата в началните минути и като цяло остави много добри впечатления с представянето си.

След трансфера си за близо 2 млн. евро родният талант не се беше появявал в игра за Спарта. Неговият тим стартира сезона с две убедително победи в първенството, а снощи треньорът Вацлав Котъл използва паузата за националните отбори и даде шанс на резервите и доскоро контузените.

С най-голям интерес се чакаше включването на Мартин Минчев и завърналия се от Италия Ладислав Крейчи. В 5-ата минута Ян Фортелни пусна дълъг пас към Минчев, който надбяха защитниците на Бохемианс и насочи топката покрай вратаря Уго Бачковски за 1:0. Последваха няколко опасни атаки на Бохемианс и пропуски на Павел Османчик и Камил Вацек.
14 Мартин Минчев с дебютен гол за Спарта (Прага)
През второто полувреме Давид Бартек изравни в 55-ата минута. Спарта можеше да си върне аванса, но Либор Козак беше неточен от удобна позиция. Малко преди последния съдийски сигнал Даниел Костъл донесе победата на Бохемианс.
Следващият официален мач на Спарта е на 13 септември като гост на Карвина, когато се очаква Мартин Минчев да попадне в групата и евентуално да запише първи минути с екипа на тима в чешката Първа лига.
Българинът доскоро имаше здравословни проблеми и поради тази причина не беше включен в състава на младежкия национален отбор за мачовете с Русия и Сърбия.