100 години ски спорт в България

Лудогорец отнесе аутсайдер във Втора лига

Шампионите от Лудогорец нямаха особени проблеми срещу един от последните отбори във Втора лига - ОФК Созопол и го победиха с 4:0 в контролна среща. Две попадения в началото на мача вкара румънският голмайстор Клаудиу Кешерю, а след това играч на гостите си вкара автогол след пробив и центриране на Бърнард Текпетей. Две минути преди края на срещата крайното 4:0 оформи Мавис Чибота.

Старши треньорът на Лудогорец Павел Върба изпробва няколко момчета от втория отбор, като даде шанс на бургазлията Петър Генчев, на 22 години, в центъра на отбраната, и на Димитър Илиев, на 21, привлечен от школата на Литекс. След почивката на вратата на шампионите се появи Владислав Стоянов, както и Димитър Митков и Иван Йорданов от втория отбор.

Още в 9-ата минута Кешерю откри резултата, след като се възползва след пробив по лявото крило и центриране с обратен фалц на Жоржиньо. Второто попадение в мача отново беше на сметката на румънския голмайстор и падна в 28-ата минута. Сериозна вина за него има и вратарят Роман Васенев, който изпусна топката след удар от малък ъгъл на Жоржиньо.

Атаката отдясно мина през Жордан Икоко, който подаде на Текпетей. Пристигналият от Шалке под наем играч стреля мощно по диагонала и тичащият назад Ферадов си довкара топката в мрежата.

Чибота в 88-ата минута оформи крайния резултат, след като влезлият след почивката Бранимир Костадинов проби и подаде успоредно на голлинията. Там Елвис Ману се размина, но Чибота от три метра нямаше проблеми да вкара.