Молдова изненада Косово (видео)

Отборите на Молдова и Косово завършиха 1:1 в среща от Лига С на Лигата на нациите. Гостите трудно стигнаха до точката, въпреки че създадоха повече и по-чисти положения. Натискът на косоварите обаче им донесе изравнително попадение, дело на Бенямин Кололи в 71-ата минута.

Тимът на Бернард Шаланд започна малко надменно и беше наказан в 20-ата минута, когато Йон Николеску даде преднина на Молдова. До почивката последва сериозен натиск на гостите, но без това да се отрази на резултата.
Под нивото си игра звездата на косоварите Милот Рашица. Той беше заменен четвърт час преди края, малко след като отборът му беше изравнил. Попадението вкара Кололи след хубаво извеждащо подаване на Валон Бериша.

В следващия кръг Косово ще е домакин на Гърция, а Молдова ще гостува на Словения.