Отсъствието на Маркес позволи на повече пилоти да си повярват

Победителят в Гран При на Щирия в клас MotoGP Мигел Оливейра (Tech 3 KTM) вярва, че отсъствието на Марк Маркес (Repsol Honda) от стартовата решетка е позволило на повече пилоти да си повярват, че могат да печелят в кралския клас.

Маркес е извън строя от откриващата сезона Гран При на Испания, когато той падна в заключителните етапи на надпреварата и счупи своята дясна раменна кост. Тази контузия го накара за първи път в своята кариера в кралския клас да пропусне състезание, а най-ранното му завръщане се очаква да бъде по време на Гран При на Европа на пистата „Рикардо Тормо“ край Валенсия в началото на ноември.

„Мисля, и това е лично мое мнение, че откакто Маркес е извън играта повечето пилоти си повярваха, че могат да печелят състезания и дори титли. За това няма ясен фаворит за тазгодишната корона, но и все още сме твърде рано в шампионата. Надявам се в следващите стартове да запишем няколко подиума и съответно точки, защото това ще направи разликата на финала“ заяви португалския пилот, който донесе първа победа за своята родина в историята на MotoGP по време на втория уикенд на „Ред Бул Ринг“.

В първите пет състезания от сезон 2020 победи записаха четирима различни пилоти, като единствено KTM имат победа с двама пилоти, след като освен Оливейра и заводският пилот на австрийците Брад Биндър триумфира в ГП на Чехия две седмици по-рано.

В генералното класиране в шампионата лидер е победителят от двете състезания на „Херес“ Фабио Куартараро (Petronas Yamaha SRT), който има актив от 70 точки, а топ девет в шампионата са събрани в само 27 точки.

Следващото състезание в MotoGP ще е за Гран При на Сан Марино на пистата „Мизано“ между 11 и 13 септември.