Колорадо намали преднината на Далас

Колорадо намали преднината на Далас на 3-2 победи, след като в мач номер 5 победи с 6:3. Пиер-Едуар Белмар даде преднина на Лавината в 4:37 минута, а цели пет попадения във вратата на Далас паднаха само в този период. До края на частта стана 5:0 за Колорадо и те бяха наясно, че тази вечер няма да отпаднат. Останалите четири гола вкараха Андре Бураковски, Нейтън Маккинън и Назем Кадри, като тези три паднаха за по-малко от две минути. Мико Рантанен покачи на 5:0 в 14:27 минута.

"Звездите" съкратиха пасива си на 2:5 чрез Джо Павелски и Миро Хейскинен във втората част, но устремът им беше поразен от второто попадение на Бураковски в 38:04 за 2:6. Джейми Бен при числено превъзходство в третата част оформи крайното 3:6, а Денис Гориянов имаше асистенции и за трите попадения за Далас.