Тампа Бей отново блести в продълженията

Тампа Бей показа отново, че няма равен в продълженията и този път след два допълнителни периода победи Бостън с 3:2, което е и четвърта решаваща победа в полуфинала на Изток. Виктор Хедман вкара решителния гол 5:50 минути преди края на второто продължение. Защитникът получи пас от Брейдън Пойнт на левия кръг в половината на Бостън и прониза вратаря Ярослав Халак.

След нулев първи период в мача, Тампа Бей откри резултата в 4:21 минута на втория чрез Онджей Палат. Бостън изравни в 12:38 минута при числено превъзходство чрез Дейвид Пастарнак. Хедман беше замесен и във втория гол за своите, като негов изстрел беше отклонен от Антъни Сирели в 12:03 минута на третата част за 1:2. Дейвид Крейци изравни за 2:2 в 17:27. Крейци, който в първите четири мача от серията беше записал само една точка, сега асистира и за гола на Пастарнак. Номинираният за Везина Трофи вратар Андрей Василевски завърши с 45 спасявания, а попадението на Палат е пето в последните 4 мача за Тампа Бей.

''Невероятно е усещането отново да сме на финал в Конференцията, особено след като си спомняме какво стана миналата година”, доволен е вратарят, който в серията спаси общо 147 от 157 изстрела.

Иначе победителите играха без Никита Кучеров в по-голямата част от срещата, който получи седем минути едва в края на първия период. Той беше ударен лошо от Здено Хара, което му донесе и 4-минутно наказание.