Най-паметните моменти от "Крусибъл" 2020: Номер 4

Световното първенство по снукър в “Крусибъл” се превърна в историческо не само заради шестата титла на всеобщия любимец Рони О’Съливан. Дори самият факт, че се проведе в условията на пандемия, е достатъчен, за да се откроява в модерната история на джентълменския спорт.

Най-паметните моменти от "Крусибъл" 2020: Номер 6

Ще ви представим десетте най-паметни момента от шампионата на планетата в шефилдския “театър на мечтите”, като започваме отзад напред и стигаме до номер 4.

Рони О’Съливан е загубил единствения си финал на Световно първенство по снукър от Марк Селби през 2014 година. Също така през 2010-а отпада от Веселяка от Лестър на четвъртфиналите, а това означаваше, че търси първа победа над този противник, когато се изправиха отново един срещу друг на полуфиналите в “Крусибъл” 2020.
Най-паметните моменти от "Крусибъл" 2020: Номер 5

Битката им се превърна в легендарна, не само заради своя драматичен завършек, но за феновете на Рони последните три фрейма бяха от най-емоционалните на световни първенства.

Ракетата осъществи обрат от 14:16 до 17:16, измъквайки се по противоречив начин няколко пъти от снукъри чрез удари с всичка сила и без ясна стратегия, а само с надежда за успех. Това бе определено от Селби впоследствие за “неуважително към него и към играта”, но Веселяка от Лестър говореше само няколко минути след най-болезнената загуба в кариерата си.

Най-паметните моменти от "Крусибъл" 2020: Номер 9

О’Съливан пък обясни, че разбира как се чувства противникът му, но не е искал да се въвлича в продължителни сейфти битки, защото тази част от играта му е по-слаба. В крайна сметка обаче Ракетата предложи много повече от просто изпълнения в стил “hit and hope” (удряй и се надявай), а само за 16 минути чрез брейкове от 138 и 76 изравни от 14:16 до 16:16. В последния много важен удар в мача Рони реализира към горен джоб и добави още 17 точки, за да победи със 17:16.

Така О’Съливан се класира за финал в “Крусибъл” за първи път от 2014 година и най-накрая победи Селби в “театъра на мечтите”. Тази битка ще бъде една от най-паметните изобщо в историята на джентълменския спорт.