Камен Хаджиев попадна в отбора на кръга в Унгария

Българският защитник Камен Хаджиев попадна в отбора на третия кръг на унгарското футболно първенство. Той се представи на много високо ниво и имаше ключова роля за успеха на Академия Пушкаш с 3:2 над гостуващия Уипещ, който допусна първа загуба за сезона.

В 41-ата минута българският национал, който беше един от малкото по-опитни футболисти в състава на домакините, отне една топка от нападателя на гостите Золтан Щибер пред наказателното поле, а веднага след това унгарският национал извърши грубо нарушение срещу него и беше изгонен с директен червен картон.

С човек повече Хаджиев и съотборниците му стигнаха до успеха след почивката в първия си мач от шампионата за сезона.

Първенството на Унгария започна в средата на август, но първите две срещи на Академия Пушкаш бяха отложени заради множество положителни тестове за Ковид-19 в състава.

Старши треньорът Жолт Хорняк отново не можеше да използва голяма част от титулярите заради карантината на основни играчи. Той беше принуден да пусне в стартовия състав петима тийнейджъри, а през второто полувреме като резерви в игра влязоха още двама младоци от школата на клуба на юношеска възраст.