Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Олимпия с Лясков стигна само до точка срещу Копер

Отборът на Олимпия (Любляна) стигна само до точка в гостуването си на Копер от 2-ия кръг на първенството на Словения. Срещата завърши при резултат 1:1. Българският защитник на гостите Ангел Лясков бе титуляр за своя тим и записа пълни 90 минути.

Копер поведе в 16-ата минута, когато се стигна до разбъркване след корнер, последва повторно центриране пред вратата, където Зузек с глава бе точен за 1:0.

В 26-ата минута обаче гостите се върнаха в мача. Те си спечелиха дузпа за задържане на Багарич, а Чекичи бе точен от бялата точка за 1:1.

До края обаче повече голове не паднаха и с това равенство Олимпия взе първата си точка в първенството, тъй като отборът почива в първия кръг. Копер също е с 1 точка, но от 2 изиграни мача.