Нова българска доминация на СуперМото в Кюстендил

И днес, както вчера зрителите край писта „Пауталия“ в Кюстендил  видяха много оспорвани и интересни състезателни маншове от програмата на 3-ия кръг на BMU European championship 2020  по СуперМото. 25 състезатели взеха участие през уикенда, като те караха по идеално подготвената писта в горещото време.

Радостин Михайлов  (СК Киппен МХ Рейсинг тим, KTM) записа нови 50 точки в актива си за генералното класиране в S3 стигайки до крайния успех в двата манша. Отново много динамично и напрегнато беше в клас OPEN където състезателите трябваше да направят по 18 обиколки. Майкъл Иванов (МСК НСА Моторспорт, Husqvarna) триумфира като победител след двете неделни състезания, оставайки след себе си Димитър Тотев (40 точки,МСК БГ Пауър, KTM) и Янко Ташев (36 точки, МСК Ридо Самоков, KTM).

При малките и бъдещи шампиони на България по СуперМото в клас Junior (65 и 85сс) Никола Николаев (МСК ЕКО БМВ Моторад МС 77 България рейсинг тим, KTM) показа своята класа и борбеност за първото място в класирането при SM 65сс. Десет годишният ни талант, който живее в Испания и записва победи на Иберийския полуостров в пистовите дисциплини, накара зрителите да станат на крака в Кюстендил и да го аплодират за чудесното каране. След него на подиума се качиха Алексиан Николов (44 точки, МСК БГ Пауър, KTM) и единствената участваща дама Полина Иванова ( 38 точки, СК Киппен МХ рейсинг тим, KTM) .

В SM 85 първите трима за кръга станаха Живко Иванов (50 точки, Елхово Рейсинг Клуб, KTM), Никола Досев (44 точки, МСК НСА Моторспорт, KTM) и Енис Байрамов (38 точки, СК Киппен МХ Рейсинг тим, KTM). На стълбичката за награждаване в клас SM Senior застанаха Владислав Димитров (СК тийм Гис, KTM), Бисер Асенов (МСК НСА Моторспорт, Kawasaki) и Красен Кънчев (МСК БГ Пауър, KTM).

За любителите на мотоциклетните спортове идният уикенд предстои поредния кръг от Републиканския ни шампионат по мотокрос в Кортен (Община Нова Загора).