Тотална българска доминация на европейското по СуперМото в Кюстендил

Завърши 2-ия кръг на BMU European championship 2020 по СуперМото на писта „Пауталия“ в Кюстендил. Горещото време не попречи на 25-ма пилоти във всички класове да покажат най-доброто от себе си в двата състезателни манша.

В S3 с крайния успех за кръга се поздрави Хакан Халми ( МСК Севлиево, КТМ), който си размени по една победа с Радостин Михайлов ( СК Киппен МХ Рейсинг тим, КТМ). Заради триумфа във втория манш на първата позиция се качи именно Халми, а до него със същия актив от 47 точки се нареди Михайлов.

Изключително оспорвано беше в клас OPEN където  трима пилоти караха един зад друг през цялото време. 18 -те обиколки и в двете пробягвания бяха доказателство за желанието за победа на Красен Кънчев ( МСК БГ Пауър, КТМ), Майкъл Иванов ( МСК НСА Моторспорт, Хускварна) и Михаил Флоров ( АМСК АИТ Рейсинг тим, Хускварна). В първото състезание Майкъл Иванов поведе колоната, но 6 обиколки преди края беше задминат от Кънчев, а в последната и от Флоров и в този ред финишираха за манша. Във втория,  отново силен старт на Майкъл, който  не допусна да бъде изпреварен до края въпреки опитите на Кънчев и Флоров. В крайна сметка на подиума за награждаване на третата позиция се качи Михаил Флоров с 42 точки, Майкъл Иванов стана втори с 45, а Красен Кънчев е крайния победител с общ актив от двата манша 47 точки.

В клас Junior ( 65 и 85 сс) отново силно впечатление с карането си направи Никола Николаев ( МСК ЕКО БМВ Моторад МС 77 България рейсинг тим, КТМ). Младата ни надежда за успехи в мотоциклетизма на писта и СуперМото повеждаше конкуренцията от старта и държеше високо темпо през 15-те обиколки и в двата манша. След него в SM65 завършиха Алексиан Николов (44 точки, МСК БГ Пауър, КТМ) и Полина Иванова ( 40 точки,СК Киппен МХ рейсинг тим, КТМ). За класирането в SM85 зрителите на пистата видяха на подиума за награждаване победителят Живко Иванов ( 50 точки, Елхово Пейсинг клуб, КТМ), Никола Досев (44 точки,  МСК НСА Моторспорт, КТМ)  и Християн Гешев ( 38 точки, МСК Севлиево, КТМ).
Утре ( неделя) са състезанията в Кюстендил от третия кръг на шампионата, като след официалното откриване в 10:30 часа започват и маншовете в различните класове.