Дебютен успех за Малинов в Белгия, загуба за Велковски

Бившият халф на ЦСКА-София Кристиян Малинов игра 65 минути за Льовен при победата на тима с 3:1 като гост на Ваасланд-Беверен в 4-ия кръг на белгийското първенство. родният халф получи жълт картон преди почивката, а в средата на второто полувреме беше заменен от Абубакар Кейта.

Това беше втори мач за Малинов в Юпилер лигата, след като в дебюта му отборът загуби с 1:3 от Шарльороа. Днес резултата откри Ксавие Марсе с отлично изпълнен фаул, а отново той се разписа в 58-ата минута след асистенция на Камал Сова. Преди това домакините за кратко бяха изравнили, а всичко приключи в 90-ата минута с попадението на Тома Анри. В добавеното време Максимилиано Кофрие от домакините получи червен картон.

Димитър Велковски и неговият Серкъл Брюж отстъпиха у дома с 0:1 над Кортрайк. Гола за гостите отбеляза Фаез Селемани в 67-ата минута. В друг мач днес Ойпен и Сент Трюйден направиха равенство 1:1. Утре Шарльороа на Иван Горанов приема Антверп.
Начело в класирането са именно Шарльороа и Беершот с по 9 точки. Льовен има 5 точки, а Серкъл Брюж е с 6.