Спартак (М) обърна отбора на Костадинов и поведе в Русия (видео)

Спартак (Москва) оглави временното класиране в руската РПЛ след победа с 2:1 срещу Арсенал (Тула). Домакините се нуждаеха от обрат, за да стигнат до трите точки. Даннил Хлусевич изведе Арсенал напред в 36-ата минута, но още до края на полувремето Александър Соболев и Самуел Жиго отбелязаха два гола за "червено-белите".

Българският национал Георги Костадинов беше титуляр за гостите и остана на терена до 78-ата минута, когато отстъпи мястото си на Сергей Ткачов. Арсенал игра с човек по-малко цяло второ полувреме, защото Даниил Лесовой получи червен картон малко преди гола на Жиго.

Срещата се развиваше отлично за тима от Тула, който се защитаваше добре, а при една от малкото си атаки дори успя да открие резултата. Точен беше Хлусевич след центриране на Еванс Кангва и удар с глава. В 41-ата минута обаче Зелимхан Бакаев подаде на Соболев, който финтира бранител в жълто и насочи топката в далечния ъгъл.
В 45-ата минута Лесовой направи голяма глупост. Той се развика на страничния рефер за грешно отсъден, според него, тъч, а това му костваше втори жълт картон и изгонване. В добавеното време на първата част Джордан Ларсон прати топката в наказателното поле и Жиго с глава я отклони в мрежата - 2:1.
"Срещу Сочи бяхме по-добри, но не победихме. Днес спечелихме, въпреки че реалният резултат беше равен. Рано е да гледаме класирането. То ще е важно през май", каза наставникът на Спартак Доменико Тедеско.
Московчани са събраха 14 точки - с две повече от шампиона Зенит, който още не е изиграл мача си от 6-ия кръг. Арсенал е на 11-ото място с 5 точки.