Вход / Регистрирай се

Състезание по спортно ориентиране ще се проведе през септември на Пернишката крепост

Състезание по спортно ориентиране ще се проведе през септември на Пернишката крепост

Състезание по спортно ориентиране ще се проведе на 5, 6 и 7 септември на Пернишката крепост. Проявата е традиционна и се организира в началото на есента за купа "Кракра Пернишки" и за ветерани. Очаква се тази година в надпреварата да се включат и 220 деца от цялата страна. Изявата им се реализира по проект, финансиран от Министерството на младежта и спорта.

Първият старт е в 15:00 часа на 5 септември със спринтова дистанция за деца. Следващия ден в 11:00 часа отново ще се състезават деца, но със средна дистанция. На 6 септември следобед е стартът за купа "Кракра Пернишки". На 7 септември ще се състои 36-то поред състезание за ветерани на възраст от 35 до 90 години. Те ще се борят за призовете на починалите ветерани в ориентирането Георги Янев и Кирил Боянов.

Провеждането на състезанието е било разрешено още в началото на юни като открит спорт. То ще премине при спазване на строги противоепидемични изисквания, уточниха организаторите. Ще се спазва 2-минутна дистанция във времето на стартиране. Резултатите ще се отчитат онлайн, за да няма струпване на хора. Първенците ще получат купи и медали, а най-малките участници - вкусни поощрения.

Следвай ни:

Още от Други спортове

Виж всички