Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

МФК Спартак, СА-МВР и Свети Никола с победи в Суперфиналите на плажния футбол във Варна

МФК Спартак (Вн), Спортната асоциация на МВР и Свети Никола (Бс) стартираха с победи в Суперфинала на Mussala Национална лига beach soccer на стадиона за плажни спортове във варненския квартал "Аспарухово". В морската столица четири отбора спорят за местата от първо до четвърто, а други три - за тези от пето до седмо.

Шампионът Спартак би с 9:1 Верея (Стара Загора). В първата третина не падна нито един гол, а Кристиян Тодоров откри за домакините в първата минута на втората част. До нейния край резултатът вече бе 5:1 като по два гола отбелязаха чуждестранните попълнения на варненци Константинос Папастатопулос и Мариян Мациука-Мачи. Ради Стайков пак реализира дежурното си попадение за старозагорци. В заключителните 12 минути Спартак стигна до нови четири гола - по един на Папастатопулос, Мачи, Тодоров и новото попълнение Румен Николов. Папастатопулос бе избран за Играч на мача.
Спортната асоциация на МВР победи с 6:3 ФК Русе в друга среща от битката в Топ 4. Пет от попаденията за "полицаите" вкараха трите им нови чуждестранни попълнения. Салваторе Санфилипо откри резултата в 5-ата мин., но Мартин Недков изравни в 7-ата с 16-ия си гол за сезона за тима от крайдунавския град. Адриан Фуртос даде нова аванс на столичани веднага след изпълнението на центъра, а до края на първата третина отново той покачи на 3:1. Живко Парашкевов намали резултата в началото на втората третина, но до края й СА-МВР направи 5:2 чрез Джони Фернандес и Станко Йовчев. В заключителните 12 минути Живко Парашкевов вкара трети гол за русенци, а Джони Фернандес оформи крайния резултат 72 секунди преди края. Адриан Фуртос бе избран за Играч на мача.
Свети Никола стартира с победа в битката за местата от пето до седмо. Бургазлии биха Атлетик (Каблешково) с 5:4 след продължение. Мачъте бе изключително оспорван като двата отбора постоянно се гонеха в резултата. Новакът Атлетик започна по-силно и поведе с 2:0 с попадения на Бюлент Чьол. В края на първата част вратарят на Свети Никола Мирослав Андреев-Котката намали разликата, а в началото на втората третина един от най-дългогодишните състезатели в плажния футбол - Ивайло Стоянов, направи 2:2.
Още при изпълнението на центъра обаче обаче Калоян Михайлов даде нов аванс на каблешковци, но по-малко от минута след това отново Стоянов се разписа за 3:3. В заключителните 12 минути двата тима си размениха по един гол чрез Георги Филипов за Свети Никола и Христо Дечев за Атлетик. Така се стигна до продължение, в което Филипов донесе победата на бургаския тим. Ивайло Стоянов бе избран за Играч на мача.