Безпощаден Берое попиля Ботев (Враца) и се качи на върха в efbet Лига (видео)

Берое е новият лидер в efbet Лига преди изиграването на всички срещи от 4-ия кръг. Възпитаниците на наставника Димитър Димитров-Херо записаха изразителен успех с 6:0 над обезверения тим на Ботев (Враца). Гаюс Макоута (24) изведе заралии напред, а Иван Минчев (32) удвои с прекрасен шут от далечна дистанция. Отново Макоута (42) направи резултата класически преди края на първата част. Алиун Фал (47) също се разписа в началото на второто полувреме. Кийлън Лебон (62) отбеляза своя дебютен гол с екипа на Берое само няколко минути, след като се появи в игра, а след него Алиун Фал (68) се разписа за втори път. С успеха Берое се изкачи на първото място с равен брой точки (8) с Царско село, но по-добра голова разлика. Ботев (Враца) пък записа трето поредно поражение след гръмкия успех над Лудогорец с 3:1 в първия кръг на шампионата. След това обаче играчите на Антони Здравков загубиха с 1:2 от Локомотив (Пловдив) и ЦСКА-София.
Това е първа домакинска победа за Берое от началото на сезона. В първото си домакинство старозагорци направиха реми 0:0 с ЦСКА 1948.
В 8-ата минута Стив Фуртадо намери Ибрахима Конте с ефектно подаване. Последният стреля от воле, но топката прелетя над напречната греда. В 18-ата минута изстрел на Иван Минчев принуди Красимир Костов да плонжира, за да парира удара, насочен към левия му ъгъл. Секунди по-късно Алиун Фал засече центриране от десния фланг, но топката премина покрай вратата. В 21-ата минута Костов се отчете с ново страхотно спасяване след силен удар на Конте, насочен право в долния десен ъгъл на вратата.
Логичното се случи и в 24-ата минута заралии поведоха в резултата с гол на Гаюс Макоута. Страхотно подаване на Иван Минчев в дълбочина към Ибрахима Конте завърши с успоредно на голлинията подаване към Гаюс Макоута, който от няколко метра опъна мрежата на гостите.
В 32-ата минута резултатът вече беше 2:0 след страхотен гол на Иван Минчев. Гаюс Макоута върна топката от десния фланг към средата на терена, а Минчев с мощен изстрел от около 30 метра отбеляза прекрасен гол. Ударът беше толкова силен, че Костов успя само да докосне топката, която се удари в сглобката и влезе във вратата му.
Гостите сякаш бяха в шок и две минути по-късно Ибрахима Конте изведе Алиун Фал очи в очи със стража Василев. Вратарят запази самообладание и успя да пресече удара на нападателя. В 42-ата минута Макоута отбеляза своя втори гол в мача, получил подаване от Алиун Фал. Макоута тръгна да се надиграва с Венцислав Керчев, смени рязко посоката и стреля през краката му, а Костов не успя да се намеси.

Второто полувреме започна с нов гол за домакините, а сред голмайсторите попадна и Алиун Фал. В 47-ата минута нападателят, пласирал се между Атанас Зехиров и Илия Миланов, засече с глава прекрасно центриране на Стив Фуртадо.
Само няколко минути след като се появи в игра, Кийлън Лебон отбеляза своя дебютен гол с екипа на Берое. Центриране на Александър Василев от левия фланг намери Лебон в наказателното поле, а той напълно обезпокояван укроти топката и разстреля Костов от няколко метра.
Три минути по-късно Лебон напусна игра заради разтежение. Головата фиеста в Стара Загора не приключи и в 62-ата минута резултатът стана 6:0. Алиун Фал беше изведен от Октавио сам срещу Костов, той го преодоля и насочи топката в опразнената врата за своя втори гол в мача.

Така заралии се поздравиха с изразителен успех и се изкачиha на върха в efbet Лига преди изиграването на срещите от кръга.