Отличен дебют за Марков и България

Пламен Марков направи отличен повторен дебют начело на България, след като водените от него национали спечелиха с 1:0 контролата в Белфаст срещу Северна Ирландия. Единственото попадение в мача отбеляза бранителят на домакините Евънс, който заби топката ефектно в собствената си врата. Това се случи в 38-та минута след отличен индивидуален пробив на Мартин Петров, който се опита да подаде на Бербатов, но Еванс реши да свърши работата на "звездата" на Тотнъм и разстреля Тейлър.

Освен автогола на Северна Ирландия българите създадоха още няколко отлични възможности за гол и нямаше да е незаслужено ако възпитаниците на Марков бяха спечелили с по-категоричен резултат. Първо, Здравко Лазаров на три пъти се опита да стреля от изгодни положения, но лошият терен му бе най-сериозния противник, а през втората част Ивелин Попов се засуети след като се озова очи в очи с Тейлър и ударът му бе блокиран.
Най-чистото положение обаче пропиля Станислав Ангелов десет минути преди края. Пелето бе изведен зад отбраната на Северна Ирландия от Мартин Петров, преодоля техния страж, но след това си поведе прекалено дълго топката и ударът му от почти нулев ъгъл се отби в защитник на домакините.

Иначе мачът не бе на кой знае колко високо ниво, но радващото в случая е, че България надигра един съперник, който в завършилите през ноември 2007 година квалификации победи състава на Испания и създаде доста главоболия на Швеция и Дания.

СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ - БЪЛГАРИЯ 0:1