Ференцварош шокира Селтик в Шотландия

Ференцварош поднесе една от големите изненади на втория предварителен кръг в Шампионската лига. Унгарският шампион отстрани Селтик и то побеждавайки го с 2:1 на собствения му стадион "Селтик Парк" в Глазгоу.

Гостите откриха резултата още в 7-ата минута след страхотен изстрел на Давид Зигер извън наказателното поле.

Селтик обаче изравни резултата в 53-ата минута, когато Райън Кристи шутира от границата на пеналта и след рикошет топката прехвърли вратаря на унгарците за 1:1.

"Детелините" натистаха в търсене на победен гол, но вместо това получиха ново попадение в собствената си врата. В 75-ата минута Токмак Нгуен получи дълъг пас, надбяга прекия си пазач и от малък ъгъл успя да промуши кълбото под плонжа на вратаря за крайното 1:2.

Така Ференцварош продължава в третия предварителен кръг на Шампионската лига, докато Селтик отива да ближе раните си в Лига Европа.