Рубин надгради над победата срещу ЦСКА (видео)

След като в миналия кръг изненада ЦСКА (Москва) като гост, днес Рубин записа втора поредна победа в руската Премиер лига. Отборът на Леонид Слуцкий разгроми с 3:0 Уфа, а всички попадения паднаха в рамките на двайсетина минути след почивката.

И през първото полувреме Рубин доминираше, но пропусна две чисти положения. В една ситуация Джордже Деспотович шутира над вратата, а после Хвича Кварацхелия навърза няколко защитници на гостите, но ударът му беше спасен от Александър Беленов.

Още в първата си атака за втората част Рубин стигна до гол. Отново Кварацхелия демонстрира блестящата си техника, а лошо отбитата от защитниците на Уфа топката стигна до Хван Ин-Бом и кореецът отбеляза дебютния си гол в РПЛ.
В 55-ата минута две последователни грешки в защитата на Уфа дадоха шанс на Денис Макаров да изскочи сам срещу Беленов. Халфът финтира Беленов и на празна врата вкара за 2:0. В 69-ата минута силен шут на Кварацхелия затрудни Беленов, а при добавката Макаров оформи крайния резултат.
Успехът изкачи Рубин в горната половина на таблицата с актив от 7 точки. Уфа е на 13-а позиция с 4 пункта.
В следващия кръг Рубин ще приеме Тамбов, а на Уфа предстои домакинство на Динамо (Москва).