Лудогорец се прости с мечтите си за Шампионската лига (видео+снимки)

Родният първенец Лудогорец отпадна от тазгодишното издание на Шампионската лига, след като загуби с 0:1 от датския Мидтиланд във втория предварителен кръг на надпреварата. “Орлите” заслужено отпадат от надпреварата, след като съперникът бе далеч по-активният тим на терена по време на почти целия двубой и чистите положения бяха в полза на гостите. Единственото попадение отбеляза Жуниор Брумадо 12 минути преди последния съдийски сигнал.

83 Лудогорец - Мидтиланд
Все пак ситуацията можеше и да е различна, тъй като главният съдия от Украйна Денис Шурман не отсъди чиста дузпа за българите малко преди попадението. Тогава играч на датчаните спря удар в рамките на вратата с ръка, но арбитърът остана безмълвен. Така или иначе обаче Лудогорец логично се разделя с надпреварата и ще продължи европейската си кампания в третия предварителен кръг на Лига Европа.
Наставникът на Лудогорец Павел Върба заложи на промяна в схемата, като игра с трима чисти вътрешни халфове - Алекс Сантана, Стефан Баджи и Абел Анисе. На вратата започна Ренан, а в защита нямаше изненади - Антон Недялков, Драгош Григоре, Козмин Моци и Сисиньо. В атака голямата въпросителна бе дали ще се заложи на Ихиньо Марин или на Клаудиу Кешерю. В крайна сметка румънецът еб предпочетен за нападението и бе подпомаган от Мавис Чибота и Каули.
За датчаните като титуляр започна националът Божидар Краев, който изкара миналия сезон под наем в португалския Жил Висенте. В атака най-голямата опасност за Ренан пък представляваше 191-сантиметровия таран Сори Каба.
В първите минути на мача гостите наложиха тотално надмощие, а Лудогорец трудно излизаше от собствената си половина. Първата опасност дойде в деветата минута. Алекс Сантана допусна грешка пред наказателното поле и позволи на Ерик Святченко да му отнеме и да стреля бързо, но Ренан успя да отклони кълбото в ъглов удар.
В 22-ата минута Мидтиланд отново бе близо до попадение. Андерс Драйер проби отдясно и върна към Авер Мабил на чиста позиция, но ударът му по земя не се намери рамката на вратата.
Постепенно домакините успяха да поизравнят играта, но като цяло активността и идеите отново бяха в полза на гостите. Все пак "орлите" успяха да се доберат до равенство 0:0 на почивката, което бе добрата новина след първите 45 минути.
В началото на втората част ситуацията на терена не се промени особено. Датчаните имаха няколко опасни ситуации, но Мабил, Каба и Краев пропуснаха.
В 63-ата минута обаче дойде най-спорното положение и най-чиста ситуация за Лудогорец до този момент. След грешка на вратаря на гостите Лудогорец стигна до стрелкова позиция. Каули нанесе удар, но топката спря в ръката на Паулиньо. Шутът на играча на домакините почти сигурно щеше да влезе във вратата, но въпреки товасъдията не посочи бялата точка. Последва и добавка на Чибота, но от голлинията играч на Мидтиланд изби.
В 78-ата минута гостите откриха резултата. При едно разбъркване в наказателното поле защитата на Лудогорец не се ориентира много добре и позволи на Жуниор Брумадо да нанесе удар и да прокара топката покрай Ренан за 1:0 в полза на Мидтиланд.
В последните минути Лудогорец опита да промени ситуацията на терена, но стигна само до няколко статични положения, при които защитата и вратаря на датчаните се справиха със ситуациите.
Така Лудогорец отпада от Шампионската лига. Играчите на Павел Върба не успяха да се противопоставят на съперника, макар и да имаха малшанса съдията да не отсъди 11-метров наказателн удар, като цяло гостите продължават резонно напред. Българите ще се опитат да влязат за поредна година в груповата фаза на Лига Европа, като очакват жребия за третия кръг на надпреварата.

ЛУДОГОРЕЦ 0:1 МИДТИЛАНД
0:1 Брумадо (78)