Локо (София) сгази Септември и продължава без грешка (видео+галерия)

Лидерът във Втора лига Локомотив (София) разпиля с 5:2 Септември (София) в столичното дерби от 4-ия кръг. Тимът на Иван Колев можеше да вкара още толкова попадения на стадион "Драгалевци", като даде сериозна заявка за местата даващи промоция през този сезон.

Денислав Станчев (15), Светослав Диков (45-дузпа), Александър Александров (47) и Илиян Стефанов (69,74) бяха точни за "червено-черните", докато Асен Георгиев (37) и Марио Илиевски (66) отбелязаха първите голове във вратата на лидера през този сезон. При 1:1 в последната минута на първата част реферът Георги Гинчев отсъди дузпа, която беше оспорвана от домакините, реализирана от Диков. През втората част обаче гостите направо разпиляха защитата на септемврийци, където опитните Асен Георгиев и Ангел Грънчов демонстрираха, че въобще не са сработени.

Четвъртата поредна победа на Локо дава още повече увереност на тима, който мечтае за елита на България. "Железничарите" са единственият тим с пълен актив от 12 точки, заемат първото място, с най-добрата атака - 10 отбелязани гола и най-добрата защита - само 2 допуснати гола, преди домакинството на Миньор (Перник), който е втори с девет точки след три поредни победи.
Двамата треньори направиха по две промени в съставите си от последните мачове. Христо Арангелов заложи на 4-3-3, след като тимът му почива в последния кръг. Напусналият Асен Чандъров и Александър Тодоров бяха заменени от Мартин Ачков и Димитър Костадинов. Пред Павел Здравков в защитаха дестйваха Иван Стоянов, Георгиев, Грънчов и Ачков. Капитанът Георги Сърмов, Илиевски и Гаврилов бяха тримата зад Владимир Николов, Цветомир Вачев и Костадинов.

Колев пък пусна Диков и Станчев, които замениха Милошев и Наско Милев. В схемата 4-2-3-1 защитниците пред Ивайло Василев бяха Ферари, Марио Петков, Роча, Мики Орачев. Валентин Николов и Владимир Семерджиев бяха опорните халфове, а Алесандров, Станчев и Стефанов бяха зад Диков.
Мачът стартира с по-активна игра на възпитаниците на Христо Арангелов, които в 5-ата минута направиха голям пропуск. Централният бранител на "железничарите" Матеус Роча сбърка в наказателното поле и прати топката в краката на Александров, който подаде моментално на Владимир Николов. Таранът стреля силно с левия крак от 5-6 метра, но топката мина покрай гредата. Минута по-късно бомбен шут на Ачков от над 25 метра не уцели вратата на Василев.
70 Септември - Локомотив (София)
В 8-ата минута невероятен пропуск направи Светослав Диков. Голмайсторът на гостите пропусна да вкара на празна врата с глава от два метра.
Играта се изравни постепенно, а в 15-ата минута отлична атака на лидера в класирането завърши с гол във вратата на Павел Здравков. Денислав Станчев беше изведен технично от Илиян Стефанов и с левия крак даде аванс на Локо.
Попадението, което е второ за крилото през тази кампания, стресна играчите на Септември, които трудно организираха атаки в следващите минути. Играещият доста слабо в този мач Матеус направи груб фаул в 36-ата минута, за което получи и първия жълт картон в мача. Бразилецът направи още по-голяма грешка при центрирането от свободния удар, след като Влади Николов не успя да нанесе удар с глава, той спря топката с гръб в малкото наказателното поле пред Василев, като свали топката на Асен Георгиев.
Пристигналият от Хебър футболист без проблем изравни с първото си попадение за клуба, което е първо и във вратата на Локо през този сезон.
Буквално в последната минута на първата част Ферари нахлу в наказателното поле на домакините, след което се хвърли пред Ангел Грънчов, който дори не протегна крак. Реферът Георги Гинчев се заблуди и посочи бялата точка, въпреки нямаше нарушение.
Зад топката застана Диков, който хладнокръвно върна преднината на Локомотив.
На почивката Иван Колев замени младия Николов с Красимир Милошев, а секунди след това отборът му вече водеше с 3:1. Дясното крило Александър Александров вкара страхотен гол.
Той проби отдясно, преодоля технично двама бранител и прати топката в горния ляв ъгъл на Здравков.
Голът даде още повече самочувствието на гостите, които пропуснаха няколко чисти положения. Вратарят на Септември Здравков първо спря резервата Наско Милев (61), а след това и Диков (65). Така в 67-ата минута изненадващо домакините намалиха и се върнаха в мача. Влезлият от резервната скамейка Аспарух Смилков намери Марио Илиевски, който бе оставен непокрит и без проблем вкара във вратата на Василев.
Септември започна да вярна, но веднага Локомотив показа, че в момента е по-добър отбор и ще играе главна роля в първенството. Младежкият национал Илиян Стефанов беше изведен от тъч и технично с левия крак прехвърли Здравков в 69-ата минута. Пет минути по-късно плеймейкърът на Колев матира тотално домакините с нов гол. Юношата на "сините" този път се разписа с точен изстрел от 15 метра след подаване на Милев.
В оставащите минути Локомотив пропусна да нанесе още по-голяма загуба на Септември, който нямаше идея как да се противопостави в защита. Милев, Стефанов, Диков,  а накрая и Тодор Траянов пропуснаха да вкарат нови голове във вратата на домакините. Агитката пък на Локомотив запали множество факли и срещата беше прекратена за няколко минути.
Първото поражение за момчетата на Христо Арангелов остави тима на десето място с актив от четири точки, но и мач по-малко, а следващият кръг предстои гостуване на Хебър.
Двубоят на стадион "Драгалевци" бе наблюдаван от треньора на Левски Георги Тодоров, неговите помощници Димитър Телкийски и Живко Миланов, легендата на "сините" Даниел Боримиров, както и Валери Божинов, който бе в компания на Стойко Сакалиев и помощник селекционера на България Неделчо Матушев. Собственикът на Царско село Стойне Манолов също наблюдава срещата близо до скамейката на гостите пред почивката, а след нея бе на трибуните.

СЕПТЕМВРИ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:5
0:1 Станчев (15)
1:1 Георгиев (37)
1:2 Диков (45-д)
1:3 Александров (47)
2:3 Илиевски (66)2
2:4 Стефанов (69)
2:5 Стефанов (74)