Маями не показа милост към Индиана и чака Милуоки в следващата фаза (видео)

Маями Хийт се класира за полуфиналите в плейофите в Източната конференция на НБА. Това стана факт, след като “Горещите” сразиха Индиана Пейсърс със 99:87 в четвъртия мач и затвориха серията с 4:0 победи. В следващата фаза “Горещите” ще се изправят най-вероятно срещу Милуоки Бъкс, ако “Елените” си свършат работата срещу Орландо Меджик. Янис Адетокумбо и компания водят с 3:1 победи в серията.

Голямата звезда на Хийт Джими Бътлър напусна игра в първата четвърт заради разтежение в лявото рамо, но през второто полувреме се завърна. Той отбеляза само 6 точки за 23 минути, но имаше важни отигравания в защита. След мача Бътлър обясни, че рамото го е притеснявало още преди началото на двубоя.

Словенският пойнт гард Горан Драгич реализира 23 точки за водения от Ерик Сполстра тим. Младата звезда Бам Адебайо записа 14 точки, 19 борби и 6 асистенции, а новобранецът Тайлър Хиро добави 16 точки от пейката за Хийт.

Виктор Оладипо отбеляза 25 точки за “Пешеходците”, а центърът Майлс Търнър се отличи с 22 точки, 14 борби и 5 “чадъра” за Индиана, но отсъствието на контузения Домантас Сабонис отново се оказа непреодолим фактор за Пейсърс.