Матраков и Бързаков класираха Норт Уест за финала в Купата на НАЛБ

Отборът на Норт Уест-Глобал Тест ще мери сили на финала за трофея от Купата на НАЛБ. Тимът спечели полуфиналната си битка с Бавни и Яростни с крайното 74:59 (21:10, 20:15, 17:23, 16:11) и си осигури среща с Миньор 2015 (Перник) във финалния мач за златото. Двата тима вече се срещнаха веднъж в груповата фаза на турнира, като победата бе за Норт Уест с 97:94 след продължение.Снимка на НАЛБ.
Отборът на Норт дръпна в резултата с двуцифрена разлика още в първата четвърт след серия от 12:2 в края на периода - 21:10. Символичните домакини продължиха методично да натискат съперника си и да увеличават актива си, който стана 16 точки на голямата почивка - 41:25. През второто полувреме Норт осуети всички опити на Бавни и Яростни за обрат в мача и направи последната стъпка към финала - 74:59.Снимка на НАЛБ.
Борис Матраков реализира 23 точки, взе 18 борби и направи 6 асистенции за победителите, Георги Бързаков вкара 19 пункта, а Радослав Колев добави 10 точки и 6 борби. За Бавни и Яростни Денислав Трифонов се разписа с 20 точки и 5 отнети топки, Александър Илиев наниза 15 точки, а с 11 и 6 борби се отчете Максим Генов.