Ним оглави класирането във Франция след разгром (видео)

Борещия се за оцеляване през изминалия сезон Ним стартира новата кампания с убедителена победа над Брест с 4:0. Тимът на Жером Арпинон доминираше през целия двубой и заслужено стигна до успеха.

Биргер Мелинг се отличи с гол и асистенция. Привлеченият това лято от Розенборг футболист впечатли с изявите си в първия си мач за тима. Той центрира за първото попадение в мача, дело на Денкей в седмата минута. След това се разписа след половин час игра.

След почивката Филипотео направи резултата 3:0, а Брест завърши мача с десет човека, след като Шардоне бе изгонен в 77-ата минута. Шест минути преди края влезлият като разерва Коне отбеляза четвърто попадение за домакините.

НИМ - БРЕСТ 4:0