ВАЛЕНТИНА ГЕОРГИЕВА ГРАБНА ПРИЗА ЗА СПОРТИСТ НА МЕСЕЦ МАРТ СЛЕД ЗЛАТНИЯ МЕДАЛ В БАКУ

Мисията невъзможна! Нефтохимик срещу Цветан Соколов и Динамо (Москва) в Шампионската лига

Първенецът на България по волейбол за мъже Нефтохимик 2010 (Бургас) ще има непосилната задача да преодолее руския гранд Динамо (Москва), с национала Цветан Соколов, за да се класира за груповата фаза на Шампионската лига. Другият отбор в квалификационната група на бургазлии е австрийският Задруга (Айх/Доб).
Трите отбора от квалификационна Група D ще приемат по един домакински турнир, в който ще се играе всеки срещу всеки.

Първият турнир ще се проведе от 22 до 24 септември в Бургас. Вторият, на който домакин е Динамо ще се играе от 29 септември до 1 октомври в Москва, а третият в Австрия от 6 до 8 октомври.
Само първото място в квалификационна Група D дава право за продължаване в Шампионската лига. Ако Нефтохимик финишира втори в групата, то ще продължи участието си на 1/16-финал за Купата на Европейската конфедерация по волейбол (CEV) срещу чешкия Дукла (Либерец). Ако възпитаниците на Николай Желязков останат на 3-то място, то те ще продължат също на 1/16-финал за Купата на CEV, но срещу сръбския Млади Радник (Пожеравац).