Габигол изравни в края, Фламенго и Гремио не се победиха

С гол от дузпа на Габриел Барбоса в 89-ата минута Фламенго завърши 1:1 с Гремио на стадион "Маракана" в среща от четвъртия кръг на футболното първенство на Бразилия.

Така Фламенго, който през миналата година спечели титлата в Бразилия и Копа Либертадорес, избегна трета загуба в първите си четири мача от шампионата. Дузпата беше отсъдена, след което потвърдена от системата ВАР, заради игра с ръка в наказателното поле на защитника на Гремио Валтер Канеман. За Гремио точен беше Пепе в 44-ата минута. За тима това е първа загуба за сезона след три поредни равенства.

Защитаващият титлата си Фламенго ще играе срещу Ботафого в следващия си мач в неделя. Нападателят на Коринтианс Жо пропусна две дузпи срещу тима на Коритиба, който игра с 10 души, но все пак вкара гол за победата с 3:1 в друга среща от кръга. Първият успех за Коринтианс не дойде лесно, въпреки че гостите останаха с човек по-малко още в 15-ата минута, когато Ян получи директен червен картон.

Десет минути по-късно, отборът от Сао Пауло получи правото да изпълни спорна дузпа, след като защитникът на Коритиба Патрик извърши нарушение срещу Лео Нател в наказателното поле. Вратарят Уилсон спаси точния удар на Жо, но ВАР прецени, че той е напуснал голлинията преди удара.

Бившият нападател на Манчестър Сити повтори дузпата, но Уилсон отново я спаси. Коринтианс откри резултата в 37-ата минута с гол на Лео Нател, а Саса изравни в 42-ата. Жо направи 2:1 в началото на второто полувреме, след като се разписа след удар с глава, а Густаво оформи крайния резултат три минути преди края.