Лудогорец даде летящ старт на България в Европа (видео)

Лудогорец стартира по най-добрия начин в Европа след победа с 3:1 като гост над Будучност в мач от първияпредварителен кръг на Шампионска лига. Българският шампион елиминира черногорците с много силна игра в първите 30 минути, когато поведе с 2:0 след попадения на Ихиньо Марин (12) и Мавис Чибота (25). Още във втората минута пък Каули нацели лявата греда, а разградчани пропиляха и още няколко положения.

В 31-ата минута Чукович намали, което стъписа орлите и до края на двубоя Будучност изравни играта, а и на няколко пъти имаше възможност дори да изравни.

Точка на спора сложи Каули, който с гол в 92-ата минута оформи крайния резултат, класирайки Лудогорец за следващия етап на надпреварата, където орлите ще са домакини след седмица на датския шампион Мидтиланд.

За сблъсъка в Подгорица липсваше контузеният Георги Терзиев, а Клаудиу Кешерю и Абел Анисе останаха на пейката за сметка на новите попълнения Ихиньо Марин и Сантана, които се представиха на ниво.

Разградчани можеха да открият резултата още преди да са изминали две минути след бомбен шут на Каули от границата на наказателното поле, който се отби в лявата греда.

В 12-ата минута Сисиньо осъществи пробив по дясното крило, чрез който преодоля двама футболисти на домакините и върна от аутлинията към Чибота. Крилото центрира остро по земя, Драгоевич не успя да улови топка, която рикошира в крак на синьо-бял защитник и попадна в Ихиньо, който без проблем я изпрати от метър в празната врата.

Три минути по-късно малко не достигна на Чибота да овладее дълъг пас и да се озове очи в очи срещу вратаря на черногорците.

В 18-ата минута Недялков осъществи двойно подаване с Текпетей, след което изведе отлично Каули сам срещу вратаря. Плеймейкърът овладя и стреля, но над напречната греда.

Далеч по-добрата игра на орлите даде резултат за втори път в 25-ата минута. Тогава Каули овладя пред наказателното поле и подаде към Ихиньо, който бе фаулиран, а Чибота реализира от прекия свободен удар след майсторски шут над стената.

Домакините върнаха едно попадение в 31-ата минута след грешка на Ренан. Бразилецът тръгна да излиза неразчетено при едно балонно центриране, но се отказа. Чукович стреля параболично с глава от 13-14 метра и прехвърли бразилския страж за 1:2.

В 39-ата минута Иванович овладя в половината на българския шампион, елиминира Недялков и Баджи, след което стреля опасно от 23-24, но в аут. Секунди по-късно Бойович отправи много опасен фалцов шут от границата на наказателното поле, но този път Ренан успя с върха на пръстите си да избие в корнер.

До края на полувремето Будучност бе по-добрият отбор, но в крайна сметка защитата на Лудогорец успя да се справи с набезите на съперника и не допусна нови сериозни положения пред Ренан.

Първата добра възможност за второто полувреме отиде в сметката на домакините. Бойович получи извеждащ пас отляво в 54-ата минута, надбяга Моци и шутира под ъгъл, но много неточно. В ответната атака шестима от Лудогорец се озоваха срещу четирима от Будучност пред наказателното поле на черногорците, но Текпетей опита индивидуална игра и сгреши.

Последва равностойна игра, Будучност опитваше да е по-активният тим, започна да изсипва топката от почти всички части на терена, което затрудняваше колебливата отбрана на българския тим, но в крайна сметка не се стигна до някаква по-чиста голова ситуация.

Всичко в срещата приключи в 93-ата минута, когато резервата Жоржиньо проби мощно по дясното крило нахлу в наказателното поле и върна към Каули, който с шут от 16-17 метра не остави шанс на Драгоевич за крайното 3:1 за Лудогорец.

Това бе първи двубой на български тим в евротурнирите за сезон 2020/21. Следващата седмица Лудогорец ще посрещне Мидтиланд в мач от втория предварителен кръг на ШЛ, а първи срещи в Европа ще изиграят Локомотив (Пловдив), ЦСКА-София и Славия.

БУДОЧНОСТ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3