Смолов спаси Локо (М) в Екатеринбург (видео)

Локомотив (Москва) допусна първа грешна стъпка от началото на сезона в РПЛ. "Железничарите" направиха 1:1 при визитата си Урал, но можеха и да загубят, ако не беше късното попадение на Фьодор Смолов. Руският национал не се беше разписвал в трите си мача за Локо, откакто се завърна от Селта.

Домакините се надяваха да постигнат първи успех, след като взеха само точка от двубоите с Динамо (Москва) и Рубин. Те започнаха по-силно и в 11-ата минута бяха близо до гол, но ударът на Ерик Бикфалви премина на сантиметри над гредата. Локо отвърна с мощен шут на Гжегож Криховяк, отразен от Евгений Помазан.
Гостите взеха инициативата и в средата на полувремето Смолов пропусна с глава, а в 41-ата минута отново Помазун беше герой за Урал, спасявайки удар на Рифат Жамалетдинов.

След почивката срещата се развиваше по същия начин. Локомотив доминираше и Алексей Миранчук имаше добра възможност да открие резултата, но отново Помазун внимаваше. В 65-ата минута Вячеслав Подберьозкин направи повторен дебют за Урал, а тимът му поведе с гол на Егоричев в 74-ата минута. Резервата Дмитрий Ефремов центрира от левия фланг, а Егоричев протегна крак и прати топката зад гърба на Гилерме.

В 83-ата минута Смолов за пореден път беше спрян от блестящия в този мач Помазун, но стражът на домакините нямаше какво да стори в 87-ата минута, когато Смолов овладя топката в наказателното поле и с левия крак я прати до гредата - 1:1.
Локо излезе начело преди останалите мачове от кръга. Отборът на Марко Николич има актив от 7 точки, а Урал е на 11-а позиция с 2 пункта.