Попето изненадващо пропусна загуба на Ростов (видео)

Бившият капитан на нациналния ни отбор Ивелин Попов не игра за Ростов при загубата с 1:2 от Динамо (Москва) в 3-ия кръг на РПЛ. Максимилиан Филип от дузпа и Николай Комличенко отбелязаха попаденията за столичани, които са единственият отбор без допуснат гол във вратата си. Гостите пък регистрираха втора поредна загуба и останаха в долната половина на таблицата.

Преди двубоя старши треньорът на Ростов Валерий Карпин беше попитан защо Ивелин Попов дори не е в групата, а той отговори лаконично, че вместо българина в състава е Роман Ерьоменко. Сред резервите на Динамо беше новото попълнение Никола Моро, привлечен от Динамо (Загреб).

Първата интересна ситуация беше пред вратата на домакините, но след удара на Елдор Шомуродов топката рикошира в противников футболист и излезе в аут. Малко след това Максимилиан Филип отправи опасен удар, минал на сантиметри от гредата.
В 38-ата минута Матиас Норман фаулира Николай Комличенко около границата на накаазателното поле и след преглеждане на ситуацията реферът Николай Волошин даде дузпа за Динамо. Филип стреля хладнокръвно под гредата - 1:0. В самия край на полувремето Себастиан Шимански центрира от корнер и Комличенко с глава отбеляза втория гол за Динамо.
Ростов имаше териториално надмощие в началото на втората част, но нищо повече. Защитата на Динамо действаше концентрирано и беше подготвена за всеки ход на гостите. Все пак, в 60-ата минута пред Павел Мамаев се откри шанс да върне интригата, но Антон Шунин спаси. В 69-ата Моро дебютира за Динамо, заменяйки Даниил Фомин.
До края не се случи нищо интересно и домакините взеха трите точки, като събраха общо 7, а Ростов остана с 3 на 11-ата позиция.