Мартин Тошев вкара гол, но отборът му допусна обрат от 2:0 (видео)

Българският нападател на Жетису Мартин Тошев изигра силен мач при подновяването на казахстанското първенство и отбеляза гол във вратата на Ордабаси, но отборът му допусна загуба с 2:3, след като водеше с 2:0.

Тошев се разписа с 28-ата минута след асистенция на бившия футболист на Берое Педро Еуженио. Португалецът откри резултата малко по-рано. В края на полувремето Александър Симчевич намали, а след почивката Ордабаси грабна победата с голове на Сергей Хижниченко и бившия нападател на Ботев (Пловдив) и Лудогорец Жоао Пауло.
В друг двубой от 4-ия кръг Кайрат с лекота се наложи при гостуването си на Каспий Актау с 3:0. Дебют за Кайрат направи бразилският ветеран Вагнер Лав.

В класирането начело е Кайрат с 12 точки пред Астана, Тобол и Ордабаси с по 7 пункта.